Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Niedźwiadek

Strony: [1] 2 3
1
Mój szanowny przedmówca nie odniósł sie jednak do kwestii, czy wójt gminy dołożył odpowiednich starań by nie doszło do konfliktu. Gdyby wójt był wójtem "co się zowie" nie uciekałby przed protestującymi mieszkańcami , informację o planowanej inwestycji obwieścił by jak należy a nie skrywał to na kartce papieru A4 wystawionej na paliku przy drodze. W końcu widząc, że konflikt nabrzmiewa - sam by wyszedł z inicjatywą zebrania sołeckiego, szerokiej konsultacji społecznej.
Teraz mamy sytuację taką, że wójt pod naciskiem grupy osób z Towarzystwa głosuje za uchwałą o niezadowoleniu ludzi z planowanej inwestycji. Czasami i diabeł w ornat sie ubierze i na mszę ogonem dzwoni.
Czy uchwała wskazuje, kto w gminie jest odpowiedzialny za zaistniały stan rzeczy?? Czy uchwała jest wyraźnie zaadresowana do tego, kto miesięcznie bierze ponad 6 tys. zł, za to by rządzić i brać odpowiedzialność za gminę. Dla mnie to ewidentny przykład hipokryzji wójta, który uśmiecha się gdy wszyscy sie śmieją, a płacze gdy inni ronią łzy.

2
Fakty pogorszonych warunków życia mieszkańców sąsiadujących z hodowlami przekraczającymi 60 dużych jednostek przeliczeniowych zwierząt (DJP – ponad 171 macior, 428 tuczników) są jednoznaczne. Uciążliwy odór, zanieczyszczenie wód powierzchniowych i gruntowych, duża koncentracja odchodów zwierzęcych stanowi zagrożenie mikrobiologiczne. Wśród bakterii, jakie mogą przedostawać się do wód lub przemieszczać wraz z powietrzem są: gronkowce, pałeczki z grupy Coli, streptokoki fekalne, laseczki różycy, prątki gruźlicy, chorobotwórcze gronkowce i paciorkowce, wirusy pryszczycy oraz różnorakie grzyby i organizmy pasożytnicze (np. tasiemce).
Przeprowadzona przez zespół badawczy Health Risk Management & Communication  ocena epidemiologiczna na terenie wsi Więckowice (gmina Dopiewo, województwo wielkopolskie), wykazała bezpośredni związek pomiędzy sąsiedztwem dużej fermy a częstotliwością występowania dolegliwości zdrowotnych (m.in. bólu głowy, kaszlu, piekących i łzawiących oczu) u ludzi mieszkających w jej pobliżu.
Zadaniem władz gminy, prócz fundamentalnego obowiązku działania na rzecz bezpieczeństwa zdrowotnego, jest też działanie w kierunku ekonomicznego rozwoju gminy. Niestety, usytuowanie dużej hodowli świń, w miejscu przeznaczonym pod rozwój mieszkalnictwa jednorodzinnego spowoduje spadek cen nieruchomości i pogorszenie warunków fitosanitarnych. Tego typu inwestycje wyhamowują też rozwój gospodarczy, gdyż okolica staje się mało atrakcyjna dla innych firm, szczególnie tych związanych z obsługą ludności, które na terenach wiejskich stanowią znaczny udział w dochodach budżetu.
Przemysłowa hodowla zwierząt to uciążliwe odory i znaczące przekształcenia krajobrazu ze względu na konieczność zagospodarowywania odchodów na stosunkowo dużych areałach. Są to czynniki, które skutecznie blokują możliwość rozwoju agroturystyki lub rolnictwa ekologicznego.
Tymczasem wójt A. Kuna mydli oczy lokalnym lemingom, że: rozumie ich problemy ale ma ręce związane prawem; że postara się skrupulatnie zbadać całą sprawę, że wyda decyzję środowiskową po wnikliwym badaniu ... ble ble ble. Krótko mówiąc, dla tych, którzy nie rozumieją zachowania A. Kuny - cytat z klasyka: "nie chcem ale muszem". Taki będzie efekt "tańca" wokół sprawy świńskiej, że po paru miesiącach udawania, jak to wójt "stara" się o dobro mieszkańców, wyda pozytywną decyzję środowiskową i powie: "robiłem wszystko co mogłem, ale prawo mi nie pozwoliło zachować się inaczej". TYMCZASEM OD WÓJTA MAMY PRAWO WYMAGAĆ JEDNOZNACZNEGO ZAJĘCIA STANOWISKA - BY POWIEDZIAŁ PUBLICZNIE, CZY JEST ZA, CZY PRZECIW TEJ INWESTYCJI. Cała reszta to formalności ....

3
Bardzo ciekawa wypowiedź Rzecznika Praw Dziecka o zdemoralizowanej córce. Warto posłuchać: http://www.itvl.pl/news/afera-rodzinna-z-polityka-w-tle

4
Pan prezes Wiraszka dostał medal za dolewanie wody do strażackich imprez, kiedy już mineralnej zabrakło. - To wielkie zaangażowanie zasługuje na uznanie i medal od druhów strażaków. Ps. Czy kto wie ile z gminnych pieniędzy dorzucono do tej imprezy strażackiej co to medalistą został Wiraszka prezes????

5
10 lat musiałam znosić jego pijaństwo i to, jak znęcał się nade mną psychicznie i fizycznie. Gdy byłam z synem w siódmym miesiącu ciąży, pobił mnie, a potem ubłagał, że to ostatni raz- dodaje kobieta i jak podkreśla, okazją do popijaw dla jej męża były zwłaszcza wyjazdy służbowe z kolegami.
Żona działacza PSL twierdzi, że o zachowaniu jej męża informowała marszałka województwa i prezesa partii ludowców na Lubelszczyźnie Krzysztofa Hetmana, posła PSL Jana Łopatę, wójta Niedrzwicy Adama Kunę oraz starostę powiatu lubelskiego Pawła Pikulę.
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/427467,slawomir-z-prominentny-dzialacz-psl-z-lubelszczyzny-bil-zone.html

6
Gmina Niedrzwica Duża / okrągła 85 rocznica OSP ND
« dnia: 06-05-2013, 10:03 »
ja mam tylko pytanie: kto za tą fetę strażacką zapłacił?? Czy za wynajem sali w GOKSiR uiszczono stosowną opłatę? czy pracownicy GOKSiR dostali dodatkowe wynagrodzenie za przygotowanie imprezy?? I jeszcze z innej beczki: co by się stało, gdyby jakiś pożar lub inny wypadek miał miejsce w godzinach imprezy OSP, a wystawka samochodów bojowych była w ND. Kto i jak by zareagował? Swoją droga ładny był ten przemarsz granatowych mundurków z orkiestrą. Brakowało tylko pochodni i ognisk. Czy ktoś zna jakiegoś gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego szefa OSP, kto nie byłby w PSL-u??

7
Inwestycje, gospodarka / Odp: Markety w gminie
« dnia: 28-04-2013, 18:55 »
Jak sie pojedzie w niedzielę do Lublina to w centrach handlowych jest "niedrzwicko" jak się patrzy. Ot - można powiedzieć, że w niedzielę Niedrzwiczak staje się Lubelakiem. Czy wybudowanie dużego sklepu w Niedrzwicy coś zmieni?? Wydaje się, ze niewiele. Trend turystyki handlowej do centrów handlowych jest stały. Dlaczego - bo tam czujemy się "po pańsko", chodzimy, patrzymy, kiwamy głowami, narzekamy, nosem kręcimy, czasem coś kupimy. To nie tylko kwestia cen, bogatego asortymentu, wielu butików, marketów, wielości usług. W centrach można zwykle znaleźć cały przekrój marek - od tych dostępnych dla każdego, do najdroższych i najbardziej prestiżowych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Obecność w centrum ekskluzywnych butików i możliwość obejrzenia zaprezentowanych tam produktów sprawia ponadto, że klienci czują się lepsi, bogatsi, nawet jeśli w nich nic nie kupują. Centra handlowe to nie tylko sklepy, ale też punkty usługowe, kawiarnie, restauracje, banki, apteki. Czy możemy w naszej miejscowości pokusić się o wybudowanie czegoś co by konkurowało z lubelskimi centrami handlowymi - Tak, ale nie będzie to Biedronka czy coś w tym stylu. Chyba, że wybuduje się tu coś na kształt Łódzkiej Manufaktury. Ale tego  nie zrobi się przez utopijne spotkania wójta z lokalnymi biznesmenami. Powód: naszych nie stać na taki wydatek, a w interesie obecnego wójta nie jest sprowadzanie do Niedrzwicy kapitału z zewnątrz.

8
Przegląd prasy / Odp: Coś w temacie INFO
« dnia: 25-03-2013, 21:35 »
Mnie się wydaje, że wójt pisał tam prawdę. Procesy zarządzania gmina sa bardzo skomplikowane - szkoda, że uświadomił sobie to po połowie kadencji - może, gdyby wcześniej to zrobił to niestartował by w wyborach i tym samym nie trzeba byłoby za 1,5 roku znowu naprawiać tej gminy. Oj trudne wyzwanie nadchodzi przed następnym wójtem.

9
Gmina Niedrzwica Duża / Odp: Przewodniczący Rady Gminy
« dnia: 25-03-2013, 21:31 »
Szanowny Panie Przewodniczący Rady Gminy, jako wyborca wybaczam Panu, pomówienia i kłamstwa referendalne, wybaczam panu durne pomysły klas 30-osobowych w tutejszej podstawówce, wybaczam też wyciagniętą i pomemłaną koszulę, wybaczam ignorancję prawną, stukanie ołówkami, kłamstwa wyborcze, kiepskie stylistycznie i merytorycznie artykuły w śp. "Świstaku", pazerność na dietę, niedopuszczanie krytyki na sesjach Rady Gminy, pouczanie innych i wmawianie, że się na niczym nie znają,  bufonadę godną byka na korridzie, który myślał, że jest gwiazdą widowiska a nie wołowiną.

10
Gmina Niedrzwica Duża / Odp: Przewodniczący Rady Gminy
« dnia: 16-03-2013, 19:15 »
To wielce możliwe. Przeliczono mu pewnie metro-godziny i dostał fakturę  na 14,75 zł. Po tym jak Wojewoda unieważnił podwyżkę diety dla przewodniczącego, bidulek będzie miał trudności z płynnościa finansową. Ale co my sie martwimy droga A. Pydy. Najgorsze było to, kiedy śnieg padał, wiatr wiał, a wokół Szkoły w ND żadnego pługa - dzieci i rodzice się wywracali, samochodem podjechać  było trudno. Słowem Władca wójt miał głęboko w "dżungli" bezpieczeństwo dzieci uczących się w szkole.  W takich sytuacjach jak wczorajsza - najlepiej widać gdzie władze gminy mają swoich mieszkańców!

11
Powiat lubelski / Odp: Drogi powiatowe
« dnia: 26-02-2013, 19:13 »
Dzisiaj odbył się protest mieszkańców Krężnicy Jarej polegający na 40 minutowej blokadzie zrujnowanej drogi powiatowej Strzeszkowice - Krężnica Jara - Lublin. Droga jest w tak fatalnym stanie, że nie ma ani jednego odcinka by nie było wyrw, dziur i garbów. W proteście uczestniczyło ok 80 osób, które przechodziły przez jedyne przejście dla pieszych usytuowane przy sklepie. Protest był o tyle utrudniony, że wszędzie stały kałuże wody a chodząc po jezdni trzeba było omijać dziury. Te trudne warunki protestu skutecznie odstraszyły tuzów władzy powiatowej i gminnej. W słusznym proteście mieszkańców, którzy chcą bezpieczeństwa swoich dzieci na drodze, bezpieczeństwa jazdy samochodem i poruszania się pieszych, nie wspomogli ani p. Przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Zygo, ani wójt p. A. Kuna. W proteście nie uczestniczyli też ci, którzy na ulotkach wyborczych popierali obecnego wójta, m.in.: wymieniony radny powiatowy S. Zygo, Marszałek województwa K. Hetman, była Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska, poseł J. Łopata  i inni orędownicy władzy obecnego wójta - wszyscy z PSL. Dla jasności - pisze o tym bo obecnie PSL ma 14 radnych w powiecie i może zrobić wszystko. Oznacza to, że w każdej chwili - gdyby chcieli - wyremontowali by tą drogę, chodnik pobudowali i jeszcze zwieńczyli to hasłem: PSL BLIŻEJ LUDZI.
Konkludując - skoro obecny wójt ma takich przyjaciół w PSL, a PSL sprawuje niepodzielnie władze w powiecie - to "kurcze blade" dlaczego A. Kuna nie załatwił remontu tej drogi??? A w wywiadzie radiowym wójt mówi, że on nic nie może - bo inwestorem jest powiat - no jakieś kuriozum - albo zwyczajny brak koleżeństwa ze strony tych, którzy wydatnie popierali A. Kunę.
W każdym razie, trzeba wiedzieć, że protest słuszny, od wielu lat sprawa monitowana do różnych władz - ale bez efektu. A powód jest prosty. Decyzje podejmują konkretni ludzie, których wybiera się raz na 4 - lata.
Dla kronikarskiego odnotowania - na proteście obecny był obecny radny powiatowy z PiS - Ryszard Golec, który przy dużym niezadowoleniu innego radnego powiatowego - S. Zygi, wielokrotnie na Radzie Powiatu dopominał się szybkiego remontu tej drogi.
Gratulacje należą się p. Jackowi Łabidze, Sołtysowi Krężnicy Jarej i p. Odojowi i społeczności Krężnicy Jarej za odwagę i determinację.


12
Inwestycje, gospodarka / Odp: Podatek śmieciowy
« dnia: 25-02-2013, 22:21 »
Od dawna twierdziłem, że kwestia śmieci przerasta możliwości wyobrażeniowe obecnego samorządu. Generalnie w znowelizowanej ustawie chodzi o to by w ramach ustalonej stałej stawki "podatku" śmieciowego, każdy właściciel nieruchomości mógł oddawać dowolną ilość śmieci sortowanych lub niesortowanych. Tymczasem w naszej gminie proponuje się rozwiązania, które nijak się nie mają  do ustawowych przepisów. Bo jak inaczej nazwać koncepcje ograniczania ilości odbieranych odpadów komunalnych (przez nakładanie dodatkowych opłat od większych pojemników) lub też odpłatność za doprowadzanie sortowanych odpadów (min. popiół, gruz, trawa) do gminnego punktu odbioru śmieci? Moim zdaniem to wynika z tego, że obecne władze nie mają zielonego pojęcia (chodź ten kolor  winien być im ideowo najbliższy)o zarządzaniu gminą i stanowieniu prawa miejscowego. Przykładem tego jest chociażby uchwała dotycząca diety dla A. Pydy, która rażąco narusza istniejące przepisy.


13
Gmina Niedrzwica Duża / Odp: Nowe diety na Nowy Rok
« dnia: 12-02-2013, 13:46 »
No proszę, okazuje się że Rozporządzeń, które są bardzo ważne dla funkcjonowania rady Gminy nikt w Urzędzie Gminy nie czyta. Ja dokładnie przeczytałem treść Rozporządzenia o wysokości diet i okazuje się, że towarzystwo z RG zaszalało sobie. Szczególnie pazernie rzucił się na pieniążki nijaki  A. Pyda, który pełni obowiązki Przewodniczącego Rady Gminy ND. Dla mnie jest to kolejny przykład kompromitacji tego jegomości. Uważam, że społeczność naszej gminy powinna w końcu przetrzeć oczy i zobaczyć kto kryje się pod maską "społecznika", "redaktora" Świstaka, radnego przewodniczącego!

14
Gmina Niedrzwica Duża / Odp: Przewodniczący Rady Gminy
« dnia: 29-01-2013, 19:22 »
No to teraz wiemy na co poszła ta symboliczna (o 400 zł) podwyżka uposażenia dla I.P. Andrzeja Przewodniczącego Rady Gminy. Teraz stać go na wynajęcie ze spółki Nałęcz koparki do odśnieżania. 14.76 zł za ok. 100 m. Czyli za 400 zł podwyżki J.E. Andrzej P może odśnieżyć ponad 2700 m dróg miesięcznie. To po prostu taniocha. I pomyśleć, że A. Pyda jeszcze 3 lata temu świergolił publicznie by nie powoływać spółki Nałęcz - a teraz stał się jej wiernym klientem.


15
Bycie członkiem Społecznej Rady to czysta fikcja  zarówno A. Kuna jak i Chmielewski mają tyle do powiedzenia co Żyd za okupacji. Zbierają się w tej Radzie raz na pół roku by pokiwać jak pacynki głowami i tyle.
Tak Naprawdę, to jedyną osobą, która ma znaczenie w układzie PSL-owskim to S. Zygo, który jako przewodniczący Rady Powiatu mógłby wpłynąć na to co się dzieje w ZOZ-ie w Bełżycach O/Niedrzwicy Dużej. Ale jeśli "szanowny elektorat", który głosuje na S. Zygę dalej żyje w ułudzie, że jemu cokolwiek zależy na tej gminie - to niech dalej się leczy u Chmielewskiego. Chodź ja bym na ich miejscu wybrał inną specjalizację medyczną - np. psychiatrię.

Strony: [1] 2 3