Autor Wątek: Rodzina na powiecie  (Przeczytany 12995 razy)

komentator

 • Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 70
  • Zobacz profil
Rodzina na powiecie
« dnia: 29-09-2013, 23:38 »
Piknik country, czyli rodzina na powiecie

Bulwersującą audycję wyemitowała Telewizja Polska w dn 12 września 2013 r. Znana z programów interwencyjnych red. Elżbieta Jaworowicz nawiedziła miejscowość Kępa Wały w sąsiedniej gminie Borzechów. Redakcję “Sprawy dla reportera” zaprosiła rodzina postrzelonego w dn. 24 X 2012 r., na własnym polu, rolnika p. Andrzeja Kępskiego. Od roku trwa śledztwo. Winnego postrzału organa ścigania jeszcze nie ustaliły. Tym samym rolnik nie może ubiegać się o odszkodowanie, a jego sytuacja materialna jest wyjątkowo trudna i uniemożliwiająca skuteczne leczenie i rehabilitację.  Wójt gm. Borzechów odmówił udzielenia pomocy materialnej rolnikowi i poinstruował  go w piśmie,  że powinien domagać się alimentacji od dorosłych dzieci. No cóż, "Człowiek strzela Pan Bóg kule nosi" i wójt nie widzi związku z tragedią rolnika działalności swoich "kolegów" z Bełżyc.

Zdarzenie z postrzeleniem rolnika w gm. Borzechów rodzina i okoliczni mieszkańcy kojarzą z działalnością na tym terenie tzw. elity towarzyskiej z Bełżyc spod znaku Klub Żołnierzy Rezerwy “Rykoszet”. Od kilku lat klub ten urządzał w gm. Borzechów szkolenia strzeleckie na “dzikiej strzelnicy” położonej na wyrobisku piachu. Wójt gm. Borzechów wiedział o tym. Nawet udzielił ustnego zezwolenia na ich organizowanie w tym miejscu. Bywał też na tych szkoleniach, które oprócz swojego zasadniczego celu miały również charakter towarzysko-biesiadny. Uczestnikami szkoleń bywali między innymi przedstawiciele  władz samorządowych gm. Bełżyce, prezes klubu “Rykoszet” i jednocześnie dyr. powiatowej jednostki organizacyjnej, oficer policji itp. Zdaniem mieszkańców m. Wały Kępa, jak i uczestników programu “Sprawa dla reportera” sprawa postrzelenia rolnika nie została do tej pory wyjaśniona ze względu na ochronę prominentnych postaci biorących udział w tym szkoleniu strzeleckim. Co gorsze próbowano zrobić z rolnika, ofiary wypadku jego sprawcę. W audycji wypowiadała się tylko strona poszkodowana, gdyż druga strona odmówiła udziału w audycji.

Zwracam uwagę Sz. Państwa na tę audycję, która przedstawia sposób funkcjonowania tzw. rodziny na powiecie, gdzie istnieją wieloletnie zakorzenione układy towarzysko-służbowe w których szary człowiek, prosty rolnik czuje się bezbronny i nie jest w stanie dochodzić ani swojej racji, ani zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Przykro było słuchać i oglądać audycję dotyczącą naszych sąsiadów. Obawiam się też, że sprawa może przyschnąć a jej "bohaterowie" ze strzelnicy pozostaną bezkarni i nadal będą rządzić w swoich gminach czy w instytucjach powiatowych do samej emerytury. Za niemałe zresztą wynagrodzenia.

Audycję można obejrzeć w internecie i wyrobić sobie własne zdanie pod następującym adresem:
http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/sprawa-dla-reportera/wideo/12092013/12176000
 
 
 
« Ostatnia zmiana: 04-10-2013, 07:53 wysłana przez komentator »


Minor

 • Nowy
 • *
 • Wiadomości: 14
  • Zobacz profil
Odp: Rodzina na powiecie
« Odpowiedź #2 dnia: 04-11-2013, 17:55 »
Powiatowa rodzina ma się coraz lepiej. Do zacnej gromady dołączył przewodniczący rady powiatu w Lublinie, któremu prokuratura własnie umorzyła śledztwo w sprawie stosowania przemocy w rodzinie. Rodacy, nic się nie stało, brak dowodów potwierdzających na postawione politykowi zarzuty. To media i żona uwzięły się na polityka.

PS. O umorzeniu piszą regionalne i ogólnopolskie media:

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,14887304,Dzialacz_PSL_scigal_pijany_zone__Prokuratura_umarza.html#LokLubTxt#LokLubTxt http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131103/LUBLIN/131109897
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/442171,dzialacz-psl-pijany-scigal-zone-na-rowerze-prokuratura-umarza-sprawe.html
« Ostatnia zmiana: 04-11-2013, 18:37 wysłana przez Minor »

kania2

 • Nowy
 • *
 • Wiadomości: 35
  • Zobacz profil
Odp: Rodzina na powiecie
« Odpowiedź #3 dnia: 05-08-2018, 08:47 »
takie czasy...