Autor Wątek: Wybory 2014  (Przeczytany 23808 razy)

Redaktor

 • Moderator Globalny
 • Stały bywalec
 • *****
 • Wiadomości: 188
  • Zobacz profil
Wybory 2014
« dnia: 07-03-2014, 00:34 »
Troska ekswójta Mirosława

/Głos w dyskusji nad odwołaniem skarbnika gminy, z nagrania sesji w dn. 4 marca 2014 r./

R. Mirosław – ... „jestem zaniepokojony trochę p. Mierzyńską, że schowała się do podziemia. Jako stróż prawa zawsze zabierała głos w różnych sprawach, nadinterpretowała. A co w tej sprawie nie zabiera głosu, dlaczego? Stróż prawa, samorządu, cały czas w samorządzie działała, interpretowała, wyjaśniała. A teraz gdzie jest p. Mierzyńska? Trochę jestem zaniepokojony … powinna zająć swoje stanowisko w tej sprawie...”

Prawie się rozczuliłam tą wyjątkową troską ekswójta o moją skromną osobę. Szkoda tylko, że to co dostrzega u jednych jako łamanie prawa, innym przepuszcza i przymyka nań łaskawie oko. Na mieniu gminnym prowadzili i prowadzą nadal interesy niektórzy radni i znajomi R. Mirosława. W czasie mojej aktywności w samorządzie gminnym przez 21 lat (od 1989 do 2010 r.) wystarczająco dużo mówiłam, pisałam i informowałam władze gminy i mieszkańców o tych zjawiskach. Często zresztą bezskutecznie. Natomiast donosami i donosicielami zwyczajnie się brzydzę. A intryga ze skarbnikiem w roli głównej cuchnie na odległość.

Nie jest tajemnicą i to od dawna, że ekswójt interesował się firmą p. skarbnik. W 2009 r. byłam świadkiem na zebraniu wiejskim jak zadawał wójtowi Antoniowi pytania na jej temat. Drążył, drążył i wydrążył. Szkoda, że tego zainteresowania interesami skarbnika R. Mirosław nie przejawiał za swoich rządów. Rodzina skarbnika z jego nadania płaciła dosyć długo gminie zaniżony czynsz za użytkowany lokal /do czasu ujednolicenia przez radnych stawek czynszu/ i reklamowała swoją firmę na płocie urzędu. Jako radna nie nagłaśniałam tych spraw, tylko naprawiałam popełnione przez wójta błędy dając szansę ludziom na korektę swojego postępowania.

Pani Bożenie współczuję nacisku grupy radnych i ich mocodawców, którzy wyjątkowo się starali, żeby tylko nie dać jej szansy i czasu na obronę. Wynik głosowania też zastanawia. Za odwołaniem głosowało m.in. 4 radnych z N-cy Dużej (poza dr Chmielewskim, nieobecnym na sesji). Większość z nich czuje misję uzdrawiania gminy, a jej historię liczy od referendum. Zaczęli uzdrawiać gminę w odwróconej kolejności, od innych a nie od siebie. Niektórzy z nich musieli orzeczeniem sądu przepraszać za kłamstwa referendalne, lecz niczego się nie nauczyli. No cóż wybory za pasem i żal będzie niektórym na rozstanie się z władzą.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2014, 19:09 wysłana przez Redaktor »

Minor

 • Nowy
 • *
 • Wiadomości: 14
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #1 dnia: 08-03-2014, 15:19 »
A propos terminu wyborów samorządowych. Mają się odbyć za 8 miesięcy, 16 listopada 2014 r. Termin, nieoficjalny jeszcze, podała już Państwowa Komisja Wyborcza. Więcej informacji na stronie PKW: http://info.pkw.gov.pl/
« Ostatnia zmiana: 08-03-2014, 15:25 wysłana przez Minor »

Redaktor

 • Moderator Globalny
 • Stały bywalec
 • *****
 • Wiadomości: 188
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #2 dnia: 19-10-2014, 18:22 »
Właśnie w piątek 17 października 2014 r. Gminna Komisja Wyborcza zarejestrowała ostatecznie wszystkich kandydatów na wójta naszej gminy. Są nimi w kolejności alfabetycznej: Ryszard Dados popierany przez KWW Razem dla Gminy Niedrzwica, lat 56; zam. Lublin; Mariusz Kidaj, lat 42, zam. Niedrzwica Duża, wspierany przez KWW Mariusza Kidaja; Adam Kuna, lat 49, zam. Niedrzwica Duża, popierany przez KWW Bezpieczny Rozwój; Grzegorz Machaj, lat 54, zam. Niedrzwica Kościelna, popierany przez KWW Awangarda Bezpartyjna Niedrzwicy i Andrzej Pyda, lat 39, zam. Niedrzwica Duża, popierany przez KWW Wspólny Wybór. Komitet Jednością Silni z siedzibą w remizie w Krężnicy Jarej zarejestrował tylko dwóch kandydatów na radnych i nie mógł zgodnie z przepisami zgłosić swojego kandydata na wójta, bowiem do takiego zgłoszenia potrzebna była rejestracja kandydatów na radnych w co najmniej 8 okręgach wyborczych.
Dziesięć dni wcześniej Gminna Komisja Wyborcza zarejestrowała 66 kandydatów na radnych. Wykaz kandydatów opublikowany jest na stronie gminy w zakładce Wybory Samorządowe. Pełny i dokładny wykaz kandydatów z miejscem zamieszkania i wiekiem publikowany jest na stronie pkw.gov.pl pod linkiem:http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/60910.
Na stronie PKW znajdziemy też pełny wykaz kandydatów do Sejmiku i powiatu:


Do rady powiatu w naszym okręgu wyborczym nr 5 obejmującego gminy: Bełżyce, Borzechów i Niedrzwicę Dużą o 5 mandatów radnego ubiegać się będzie 34 kandydatów z 4 list wyborczych. Wśród kandydatów znajduje się 10 mieszkańców gminy naszej gminy i 1 była mieszkanka.

Kandydatami do rady powiatru w Lublinie są: Golec Ryszard (Niedrzwica Duża), Antoń Zdzisław (Załucze), Zdeb Wanda (Majdan Sobieszczański) i Boryga Marek (Kreżnica J.) - z listy Prawa i Sprawiedliwości;
Pietraś Marian (Niedrzwica Duża), Mirosław Ryszard (Niedrzwica Duża), Bąk Beata (Sobieszczany), Próchnicki Ryszard (Niedrzwica Kościelna) - z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego;
Mitura Dariusz (Niedrzwica Kościelna) z listy Lewica Razem
Zygo Jolanta (obecnie Bełżyce) - z listy Platformy Obywatelskiej

O mandat radnego Sejmiku województwa ubiegają się: Niezbecki Mariusz (Niedrzwica Kościelna) i Paluch Justyna z KWW Nowa Prawica Janusza Korwina-Mikke oraz Kosik Grzegorz (Niedrzwica Duża) i Walczak Stanisław (Niedrzwica Kościelna) z Ruchu Narodowego.
« Ostatnia zmiana: 22-10-2014, 21:27 wysłana przez Redaktor »

lucy

 • Nowy
 • *
 • Wiadomości: 3
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #3 dnia: 24-10-2014, 12:48 »
Jak widzę baner Andrzejka w zbożu, przed oczami mam piosenkę:

https://www.youtube.com/watch?v=Nce1zDb3yPc

Redaktor

 • Moderator Globalny
 • Stały bywalec
 • *****
 • Wiadomości: 188
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #4 dnia: 25-10-2014, 13:21 »
Szanowni Państwo,

Dobiega końca czteroletnia kadencja, w której przyszło mi pełnić obowiązki Wójta Gminy Niedrzwica Duża. Był to czas ciężkiej, mozolnej pracy, przeplatany chwilami radości i satysfakcji.
 Po wygranych wyborach W 2010 roku, okazało się, że sytuacja w naszej Gminie była trudniejsza niż ta, którą przedstawiali poprzednicy. Niedokończone wielomilionowe inwestycje, na które trudno było doszukiwać się perspektyw dofinansowania, pusta kasa gminy i zaległe faktury, po zapłacie których dług Gminy na koniec 2011 roku wzrósł do ponad 14 mln zł. Wyszły na jaw kilkuletnie zaległości w wydawaniu decyzji podatkowych, grożące utratą wpływów do budżetu, zła atmosfera panująca w samym urzędzie i w podległych mu jednostkach, a także nie najlepszy zewnętrzny wizerunek naszej Gminy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, które przy odrobinie zaufania dały z siebie bardzo wiele, dziś z satysfakcją powiedzieć mogę, że mamy powody do dumy z dobrze wykorzystanego czasu.
 Chciałbym dziś zachęcić Państwa do chwili refleksji nad zmianami jakie zaszły w ostatnim czasie w naszym otoczeniu. Popatrzmy jak rozwinęła się cała Gmina. Nieomal w każdej miejscowości realizowane były inwestycje poprawiające jakość naszego życia. Spójrzmy na nowe drogi, chodniki, na place publiczne i skwery. Zwróćmy uwagę na szeroką ofertę wykorzystania wolnego czasu, zarówno w dziedzinie kultury, jak i sportu. Boiska pełne są dzieci i młodzieży, a GOKSiR i Biblioteka stale podejmują nowe inicjatywy kulturalne. Dzisiaj w prawie każdej miejscowości funkcjonują przedszkola i punkty przedszkolne, w których są wolne miejsca. Dodatkowo dumą napawa fakt, że większość z tych zmian realizowana była przy wsparciu funduszy zewnętrznych, w zdobywaniu których nasza Gmina podawana jest jako dobry przykład.
 Racjonalne podejście i mrówcza praca wielu osób, w tym także Rady Gminy, znalazły swoje potwierdzenie w rankingu najszybciej rozwijających się gmin w latach 2010-2013 samorządowego miesięcznika ,,Wspólnota. Na blisko 2500 ocenianych gmin w naszym kraju zdobyliśmy 24 miejsce oraz 1 miejsce wśród wiejskich o porównywalnym dochodzie na mieszkańca. Sukces ten osiągnęliśmy redukując jednocześnie zadłużenie z 2011 roku o blisko 6 mln zł.
 Zdaję sobie sprawę z nadal istniejących potrzeb naszych mieszkańców, i wiem, że nie dla wszystkich był to wyłącznie czas radości. Mając świadomość, że w naszej Gminie jest nadal wiele do zrobienia, zgłaszam Państwu zamiar ubiegania się o stanowisko Wójta Gminy Niedrzwica Duża, jednocześnie prosząc o poparcie. Czynię to w przekonaniu, że moje dotychczasowe doświadczenie i zaangażowanie znajdzie uznanie W Państwa oczach.
 Ufam, że dzięki sile rozsądku nas wszystkich uda się zrealizować kolejne plany i zamierzenia.

Adam Kuna

 

Koniecpolski

 • Nowy
 • *
 • Wiadomości: 24
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #5 dnia: 25-10-2014, 13:39 »
Jak widzę baner Andrzejka w zbożu, przed oczami mam piosenkę:

"Kiedy mówisz człowiek
to brzmi dumnie w mowie
tylko przyjdzie ci osłupieć
jak wyglądasz w grupie
nie przypuszczasz jak to w cenie
gdy blednie sumienie"

Słowa adekwatne do tej postaci.
« Ostatnia zmiana: 25-10-2014, 13:45 wysłana przez Koniecpolski »

Karolka

 • Nowy
 • *
 • Wiadomości: 16
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #6 dnia: 25-10-2014, 13:49 »

Chciałbym dziś zachęcić Państwa do chwili refleksji nad zmianami jakie zaszły w ostatnim czasie w naszym otoczeniu. Popatrzmy jak rozwinęła się cała Gmina. Nieomal w każdej miejscowości realizowane były inwestycje poprawiające jakość naszego życia. Spójrzmy na nowe drogi, chodniki, na place publiczne i skwery. Zwróćmy uwagę na szeroką ofertę wykorzystania wolnego czasu, zarówno w dziedzinie kultury, jak i sportu. Boiska pełne są dzieci i młodzieży, a GOKSiR i Biblioteka stale podejmują nowe inicjatywy kulturalne. Dzisiaj w prawie każdej miejscowości funkcjonują przedszkola i punkty przedszkolne, w których są wolne miejsca. Dodatkowo dumą napawa fakt, że większość z tych zmian realizowana była przy wsparciu funduszy zewnętrznych, w zdobywaniu których nasza Gmina podawana jest jako dobry przykład.


Zachęcona do refleksji odpowiem krótko. Kadencja bez rewelacji, kilka kilometrów wyasfaltowanych dróżek ( ??? ?), kilkaset metrów chodniczków za którymi biegali mieszkańcy parę lat do Urzędu, wiele nietrafionych inwestycji (np. boisko przy kościele!!! w Niedrzwicy Dużej,). Kwiatki na skwerach. W niektórych miejscach zlikwidowano wieloletnie miniaturowe krzewy by zasadzić jednoroczne kwiatki i zwiększać wydatki na utrzymanie placyków. Niektóre drogi zrealizowano pod koniec kadencji, w roku wyborczym i trzymano mieszkańców w niepewności i z prośbami o łaskę. Inne przyobiecane drogi poszły w zapomnienie. Kanalizacja bez perspektyw!. Plan zagospodarowania już drugą kadencję w powijakach.
Chwalenie się ofertą kulturalną GOKSiR-u to nadużycie. Wieje stamtąd nudą. Pewnie z braku funduszy, które wójt wybitnie okroił. Fundusze zewnętrzne to pozyskiwali w większości aktywni mieszkańcy poprzez stowarzyszenia, szkoły, instytucje, przy pomocy znajomych urzędników spoza urzędu, którym za to chwała. Wójt te wnioski raczył akceptować i tyle w tym jego zasługi. Można byłoby dodać dużo więcej, ale miało być krótko.
« Ostatnia zmiana: 25-10-2014, 14:15 wysłana przez Karolka »

Florian

 • Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 58
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #7 dnia: 26-10-2014, 23:14 »

Chwalenie się ofertą kulturalną GOKSiR-u to nadużycie. Wieje stamtąd nudą. Pewnie z braku funduszy, które wójt wybitnie okroił.


a strażakom, szkołom, organizacjom pozarządowym to nie okroił. Tylko sobie nie żałował. W ubiegłym roku zarobił ponad 107 tys. zł, czyli miesięcznie ok 9 tys. zł. Nieźle jak na jego wykształcenie (tylko matura) i efekty rządów! Więcej od Antonia o 1000 zł miesięcznie.
« Ostatnia zmiana: 26-10-2014, 23:16 wysłana przez Florian »

Koniecpolski

 • Nowy
 • *
 • Wiadomości: 24
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #8 dnia: 08-11-2014, 16:25 »
Pani Halina Podkowińska jest członkiem Gminnej Komisji Wyborczej w naszej gminie, a nawet zastępcą przewodniczącego tej komisji. Przepisy wyborcze zabraniają członkom komisji wyborczej jakiejkolwiek agitacji na rzecz poszczególnych kandydatów. Mówi o tym wyraźnie kodeks wyborczy w art. 153 § 3. Członkowie komisji wyborczej nie mogą prowadzić agitacji wyborczej na rzecz poszczególnych kandydatów oraz list kandydatów.

Co w takim razie oznacza poparcie udzielone przez p. Halinkę dla kandydata A. Pydy na jego ulotce wyborczej? odpowiedź może być tylko jedna. Jest to złamanie prawa wyborczego. Jako długoletnia urzędniczka powinna mieć tego świadomość. No cóż jaka gmina, tacy urzędnicy!!
« Ostatnia zmiana: 08-11-2014, 16:28 wysłana przez Koniecpolski »

Redaktor

 • Moderator Globalny
 • Stały bywalec
 • *****
 • Wiadomości: 188
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #9 dnia: 11-11-2014, 20:15 »

Anonimowa poezja paszkwilancka

Anonimy znowu tworzą wyborczą poezję. Tak jak w 2002 i 2006 roku. Doświadczenie uczy, że kampania negatywna szkodzi jej autorom. Zamiast cieszyć się rodzinnie na pikniku w Krężnicy Jarej i radować Świętem Niepodległości drużyna konkurenta zajmuje się pisaniną paszkwila i już jej brakuje odwagi na podpisanie się pod nim. Pewnie ze wstydu. Puszczają nerwy? Powrót na listy wyborcze niektórych kandydatów wskazuje jednoznacznie na promotorów i autorów całej akcji. Zacytuję fragment anonimowej poezji: "Czy dobrym wójtem będzie ktoś, kto rękami i nogami wdziera się do władzy szkalując innych?" Pytanie retoryczne? (O właśnie mam informację, że na ul. Partyzanckiej "zielone ludziki roznoszą paszkwile na konkurencję i jeszcze podano mi numer rejestracyjny, markę i kolor samochodu.) Ale to do wiadomości policji. 
« Ostatnia zmiana: 11-11-2014, 21:19 wysłana przez Redaktor »

Misiaczek

 • Nowy
 • *
 • Wiadomości: 1
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #10 dnia: 12-11-2014, 18:36 »
Ten samochod to sledzil  zielonego ludzika z corka ktory zrywal ogloszenia o spotkaniu przedwyborczym i plakaty konkurenta redaktora

Redaktor

 • Moderator Globalny
 • Stały bywalec
 • *****
 • Wiadomości: 188
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #11 dnia: 13-11-2014, 20:37 »
No, widzę Misiaczku, że jesteś całkiem dobrze poinformowany. Bez obawy, ten gość z córką zebrał ponad 50 egz. paszkwili, a samochód z "zielonymi ludzikami" jeździł po Partyzanckiej na zgaszonych światłach i kombinował dalszy kolportaż anonimowego wydawnictwa. Treść paszkwili wyraźnie wskazuje ich autorów, którzy tracą władzę, tych, którzy dekadę temu ją utracili i za wszelką cenę chcą znowu powrócić do koryta, no i jeszcze zbyt ambitnych, którzy prą do władzy i nie mają pojęcia jak ją sprawować. I nerwy im puszczają, bo nie potrafią rywalizować fair play i stąd te plugawe ulotki bez pokazania twarzy. Czyżby się wstydzili je podpisać, jeżeli głoszą prawdę i mają rację?? 
« Ostatnia zmiana: 13-11-2014, 20:39 wysłana przez Redaktor »

Redaktor

 • Moderator Globalny
 • Stały bywalec
 • *****
 • Wiadomości: 188
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #12 dnia: 17-11-2014, 02:34 »
Nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Gminy i na wójta
 
Okr. 1  - Dziekanowski Rafał   KWW Mariusza Kidaja      Niedrzwica Duża
Okr. 2   -  Mierzwa Jerzy            KWW Mariusza Kidaja        Niedrzwica Duża
Okr. 3   -  Jaśkowski Krzysztof   KWW Mariusza Kidaja        Niedrzwica Duża
Okr. 4   -  Samolej Łukasz          KWW Mariusza Kidaja        Niedrzwica Duża
Okr. 5   -  Wapiński Waldemar   KWW Mariusza Kidaja         Niedrzwica Duża
Okr. 6  - Machaj Stanisław     KWW Bezpieczny Rozwój  Niedrzwica Kościelna
Okr. 7   -  Oleszek Łukasz          KWW Mariusza Kidaja       Niedrzwica Kościelna
Okr. 8  - Bork Adam              KWW Mariusza Kidaja       Załucze
Okr. 9  - Bąk Karol                KWW Mariusza Kidaja       Sobieszczany
Okr. 10 - Ozimek Piotr           KWW Mariusza Kidaja       Czółna
Okr. 11 - Ostrowski Krzysztof KWW Jednością Silni        Radawczyk
Okr. 12 - Wojtaszko Michał    KWW Wspólny Wybór       Strzeszkowice
Okr. 13 - Łabiga Jacek          KWW Mariusza Kidaja       Krężnica Jara
Okr. 14 - Łoboda Maciej        KWW Mariusza Kidaja        Krężnica Jara
Okr. 15 - Segit Bogumiła        KWW Mariusza Kidaja       Krebsówka, Marianka, Kol. Osmolice

Wybory wójta - będzie dogrywka między Adamem Kuną i Mariuszem Kidajem
« Ostatnia zmiana: 17-11-2014, 11:25 wysłana przez Redaktor »

Redaktor

 • Moderator Globalny
 • Stały bywalec
 • *****
 • Wiadomości: 188
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #13 dnia: 18-11-2014, 10:35 »

     Wyniki (nieoficjalne, ale pewne) głosowania na wójta w wyborach w dn. 16 listopada 2014 r.
 • Dados Ryszard       420 głosów (8,73%)
 • Kidaj Mariusz        1332 głosów (27,7%
 • Kuna Adam           2159 głosów (44,89%)
 • Machaj Grzegorz    387 głosów  (8,04%)
 • Pyda Andrzej          512 głosów  (10,64%)
    30 listopada 2014 r odbędzie się II tura wyborów
« Ostatnia zmiana: 18-11-2014, 10:47 wysłana przez Redaktor »

Redaktor

 • Moderator Globalny
 • Stały bywalec
 • *****
 • Wiadomości: 188
  • Zobacz profil
Odp: Wybory 2014
« Odpowiedź #14 dnia: 18-11-2014, 18:25 »
Wyniki (nieoficjalne, ale też pewne) z głosowania do Rady Powiatu w Lublinie w wyborach z dn. 16 listopada 2014 r.

Radnymi powiatowymi z okręgu nr 6 (gminy: Borzechów, Bełżyce i Niedrzwica Duża) zostali wybrani:
 • Antoń Zdzisław   –  lista nr 3 (PiS)
 • Golec Ryszard     –  lista nr 3 (PiS)
 • Jarzynka Edward –  lista nr 1 (PSL)
 • Peciak Marek       –  lista nr 1 (PSL)
 • Pietraś Marian     – lista nr 1 (PSL)